Jmenuji se Michael Petrus

a živím se jako…

…  hlavní kreativní hlava ve vlastním ilustrátorském studiu profiKOMIKS. Se svým kreativním týmem tvoříme ilustrované weby, marketingové kampaně a brandy. Animujeme videa a kreslíme komiksy pro komerční, vzdělávací a zábavní účely.

Potřebujete pomoci s podobným projektem? Ozvěte se mi!

Kreslím a ilustruji…

… a mám v tom 10 let praxe. Za svoji tvorbu jsem získal několik ocenění. Vydal jsem komiksový fantasy román, dlouhodobě spolupracuji  řadou nakladatelů, kterým tvořím knižní obálky. Hodně jsem se naučil spoluprací s reklamními agenturami jako AMI Communication, Leo Burnett, Kristián, United People aj.

Máte pro mě takový projekt? Bude to pro mě srdcovka!

Pomáhám a vzdělávám…

… vedením komiksových workshopů a pomáháním tvůrcům s nakopnutím jejich kreativní kariéry. Také mentoruji ilustrátory v jejich dlouhodobém rozvoji. Sem tam veřejně povídám, např. na mezinárodní grafické konferenci Splash

Potřebujete popostrčit? Já vás zkusím pořádně nakopnout!

Konzultuji…

… výtvarná řešení a dělám oponenturu vznikajících nebo zaseklých projektů. Vymýšlím výtvarné koncepty a jako creative director pomůžu vytvořit koncept a odřidit váš projekt. Tuto činnost dlouhodobě vykonávám mimo jiné pro svůj výtvarně-technologický startup Nanits Universe, jehož jsem zároveň spoluzakladatelem.

Máte výtvarný projekt? Zkonzultuji ho s vámi!

Můj příběh

Na volné noze jsem začal pracovat v prvním ročníku vysoké školy, kdy jsem zjistil, že lze vydělávat peníze na internetu. A dokonce tím co mě baví — kreslením! V průběhu let jsem se dostal ke skvělým zakázkám jako byla práce pro EXPO 2010 v Šanghai nebo pravidelnou tvorbu pro legendární časopis ABC.

 

Zažil jsem několik pádů a prošel si zatěžkávající zkouškou profesního vyhoření. Začal jsem se však vzdělávat v tom jak správně podnikat, efektivně komunikovat, prezentovat sebe a svou tvorbu, a především jak pomoci a úspěšně řešit problémy svých klientů.

Uč se, zdokonaluj se, dři… nezapomeň se taky dobře najíst, vyspat a zasmát!

V roce 2013 jsem založil vlastní ilustrátorské studio a později projekt Nanits spojující komiks a moderní technologie, se kterým jsme se dostali do TOP 10 nejlepších startupů ve střední Evropě a do české repre v Kalifornii!


V současné době žiji se svou přítelkyní v Praze, děsně rád chodím do kina… jo a miluju post-grungovou kapelu Foo Fighters!

… více na mém LinkedIn.

POSLECHNĚTE SI MĚ

ROZHOVOR o ilustrátorech, digitálním komiksu, kreativním podnikání a mnohem víc

ROZHOVOR PRO NA VOLNÉ NOZE TV

ROZHOVOR PRO ČT

BESEDA

OCENĚNÍ

TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits Chronicles

1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits Chronicles

1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (Válka s mloky), 2015

2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009

3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014