Jmenuji se Michael Petrus

a živím se jako…

…  hlavní kreativní hlava ve svém ilustrátorském studiu profiKOMIKS. Jsme malý tým tvůrců, který věří v odlišnost na první pohled. Rozumíme brandingu, marketingu a novým technologiím. Vyprávíme příběhy značek, produktů a služeb. Tvoříme ilustrované weby, marketingové kampaně a brandy. Animujeme videa a kreslíme komiksy pro komerční, vzdělávací a zábavní účely. Pracovali jsme pro Škoda, McDonald’s, Ikea, ČSOB, Opavia, řadu reklamních a digitálních agentur atp.

Potřebujete pomoci s podobným projektem? Ozvěte se mi!

Kreslím a ilustruji…

… a mám v tom přes 10 let praxe. Za svoji tvorbu jsem získal několik ocenění. Vydal jsem komiksový fantasy román, dlouhodobě spolupracuji  řadou nakladatelů, kterým tvořím knižní obálky. Hodně jsem se naučil spoluprací s reklamními agenturami jako AMI Communication, Leo Burnett, DDB, aj.

Máte pro mě takový projekt? Bude to pro mě srdcovka!

Pomáhám a vzdělávám…

… vedením komiksových workshopů a pomáháním tvůrcům s nakopnutím jejich kreativní kariéry. Také mentoruji ilustrátory v jejich dlouhodobém rozvoji. Sem tam veřejně povídám, např. na mezinárodní grafické konferenci Splash nebo pak přednáším opakovaně např. na VŠE. Jsem také autorem vzdělávacího video pořadu Kreativní Kreatury.

Potřebujete popostrčit? Já vás zkusím pořádně nakopnout!

Konzultuji…

… výtvarná řešení a dělám oponenturu vznikajících nebo zaseklých projektů. Vymýšlím výtvarné koncepty a jako creative director pomůžu vytvořit koncept a odřidit váš projekt. Tuto činnost dlouhodobě vykonávám mimo jiné pro svůj výtvarně-technologický startup Nanits Universe, jehož jsem zároveň spoluzakladatelem.

Máte výtvarný projekt? Zkonzultuji ho s vámi!

Můj příběh

Na volné noze jsem začal pracovat v prvním ročníku vysoké školy, kdy jsem zjistil, že lze vydělávat peníze na internetu. A dokonce tím co mě baví — kreslením! V průběhu let jsem se dostal ke skvělým zakázkám jako byla práce pro EXPO 2010 v Šanghai nebo pravidelnou tvorbu pro legendární časopis ABC.

 

Zažil jsem několik pádů a prošel si zatěžkávající zkouškou profesního vyhoření. Začal jsem se však vzdělávat v tom jak správně podnikat, efektivně komunikovat, prezentovat sebe a svou tvorbu, a především jak pomoci a úspěšně řešit problémy svých klientů.

Uč se, zdokonaluj se, dři… nezapomeň se taky dobře najíst, vyspat a zasmát!

V roce 2013 jsem založil vlastní ilustrátorské studio a později tech startup Nanits, který přivádí komiksy k životu a se kterým jsme se dostali do TOP 10 nejlepších startupů ve střední Evropě. Nanits v současné době sídlí v Silicon Valley.


V současné době žiji se svou přítelkyní v Praze, děsně rád chodím do kina… jo a miluju post-grungovou kapelu Foo Fighters!

OCENĚNÍ

TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits Chronicles

1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits Chronicles

1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014 (Válka s mloky), 2015

2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009

3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

POSLECHNĚTE SI MĚ

SHOWREEL MÉ ART DIREKCE

ROZHOVOR PRO ČT

FUCKUP NIGHT V LUCERNĚ

POŘAD PRO KREATIVNÍ PROFESIONÁLY

KOLOROVÁNÍ ILUSTRACE

ROZHOVOR PRO NA VOLNÉ NOZE TV

ROZHOVOR V SILICON VALLEY

MOJE KREATIVNÍ ROZHOVORY

MOJE KREATIVNÍ ROZHOVORY

PROCES KRESLENÍ

HLUBŠÍ ROZHOVORY V AUDIO FORMĚ

ROZHOVOR o ilustrátorech, digitálním komiksu, kreativním podnikání a mnohem víc

ROZHOVOR Jak najít vhodného kreativce a proč vznikly Kreativní Kreatury