Jak nacenit práci pro malého vs. velkého klienta? Užijte licence!

Licence. Pro spoustu kreativních tvůrců je to magické téma zahalené tajemnem, kterému rozumí pouze pár zasvěcených. Možná proto je to jedno z nejžádanějších témat a 4. téma z mikrosérie o cenotvorbě
 
Malý vs. velký klient. Má být cena pro všechny stejná? Jak toto řeší licencování kreativní práce se dozvíte v povídání o autorských právech, licencích a fanartu.
 
Licence mohou být složité téma na pochopení , často to tak je hlavně pro klienty, kteří se s tím nikdy před tím nesetkali. Tak snad se nám ho podaří nějak smysluplně předat ve tomto videu.
0

VIDEO: Jak přijímat kritiku bez zbytečných emocí

Když jsem začínal tvořit a dostal jsem nějakou kritiku na svou tvorbu, která se mi nelíbila, snažil jsem se děsně bránit, skoro až přít o tom, že můžu věci dělat po svém. Jenže ono dělat po svém např. anatomii lidskou nejde, když je zkrátka špatně.
 
Kritika může být negativní, ale také konstruktivní a to je ta, ze které můžete čerpat nejvíce pro svůj další růst a zdokonalování vlastní tvorby.
 
Toto téma nesmělo být vynecháno, a tak Kreativní Kreatury skočily do sklepa a připravily 12minutové video o kreativní kritice.
0

Jak dávat slevy (nejen) rodině a kamarádům

„A slevička by nebyla?“ Občas to slýcháýme a úplně nás to nebaví. Jenže ona sleva nemusí být nutně sprosté slovo 

 

Byť názory na toto téma mohou být různé a někdo slevy rezolutně odmítá,  sleva může být velice smysluplný prvek vaší cenotvorby. Slevu po vás někdo může žádat a nebo se pro slevu můžete sami rozhodnout. Ptáte se proč byste to dělali? Měli byste vědět, že slevy jsou běžnou součástí podnikání. Jde jen o to kdy a jak slevu uplatnit, aby byla výhodná a neničila vaši vlastní cenotvorbu. Více sledujte v novém videu o cenotvorbě.

 

Aby vám něco neuniklo, nezapomeňte nás začít sledovat v naší FB skupině Kreativní Kreatury nebo na YouTube kanálu.

 

Pokud potřebujete pomoci se svým kreativním podnikáním, ozvěte se mi!

0

9 kroků jak začít podnikat na volné noze jako kreativec

Slýcháte to ode mě opakovaně. Myslím, že je zbytečné projít si mnoha lety držkopádů jako jsem to udělal já nebo Tomáš. Jasně, je fajn si některé věci prožít na vlastní kůži. Ale vždycky je škoda, když se na tom pak ztrácí motivace a odrazuje to od dalšího podnikání.

 

Proto pro vás KáKáčka připravily těchto 9 základních kroků, které byste měli udělat, pokud to své kreativní podnikání myslíte vážně. Video je zároveň takovým rozcestníkem  na související témata, která jsme dopodrobna probrali samostatně. Takže pokud někde máte mezeru, stačí si jen rozliknout příslušné téma a dozvědět se víc.

 

Související videa:

  1. Kdy přejí na volnou nohu
  2. Cenotvorba 1
  3. Cenotvorba 2
  4. Web a portfolio
  5. Specializace
  6. Osobní značka
  7. Produktivita
  8. Jak rozšířit publikum

Nezapomeňte obohacovat sebe i komunitu v naší skupině Kreativní Kreatury!

 

Pokud potřebujete pomoci se svým kreativním podnikáním, ozvěte se mi!

0