VIDEO: Proces tvorby animované ilustrace

Pro blog Na volné noze tvořím už delší dobu ilustrace. Jednou z posledních, ke skvělému článku Elišky Vyhnánkové s názvem Staňte se hvězdou sociálních sítí, byla motion ilustrace použitá nejen k článku, ale také jako animovaný cover facebooku. Zde je proces:

 

SKICA

Skica by měla vždy odpovídat kompozicí a objekty finální představě ilustrace. Barevně naznačuji jen důležité prvky. Zbytek se dá popsat textově nebo na referenčních ukázkách.

PROCES

Většinou kreslím vše přímo digitálně. Kresba, barvy, final touches…

 

FINALIZACE V ANIMACI

Věděli jste, že Facebook covery můžou být animované? Není to cool? Lidé si určitě Vaši stránku lépe zapamatují a nepřehlédnou animaci v těch horách informací ve feedu. Animace budou v nálsedujících letech čím dál tím důležitější nejen z estetických důvodů jako u této ilustrace, ale i v nějakém vysvětlení / změně informace v jednom obrázku.

0

Rozhovor v podcastu Proti Proudu

V nové epizodě podcastu Proti Proudu jsem se s Danem Tržilem bavil o ilustátorech, digitálním komiksu, kreativním byznysu a mnohem víc. Epizoda má cca 47 minut.

 

Něco málo z obsahu:

  • jaká byla má cesta ke komiksové tvorbě
  • kdy jsem nakreslil svůj první komiks
  • jaký je rozdíl mezi umělcem a výtvarným “řemeslníkem”
  • co to obnáší být kreativní mentor a proč jsem se jím stal
  • jaké jsou nejčastější chyby kreativců na volné noze
  • co se skrývá za startupem Nanits Chronicles
  • jak je na tom Česká republika s komiksy
  • jak dělím svůj čas mezi jeho projekty a jak bojuji s prokrastinací

 

0

WORKSHOP „Vyprávění Komiksem“

Před nedávnem za mnou přišel Adam Marčan, zakladatel skvělého portálu Naučmse.cz a mluvil o tom, že na portále nemají žádný kurz, který by se jakkoli zabýval komiksem a jestli bych pro ně nějaký nevytvořil. Řekl jsem si, že to je super příležitost trochu obohatit a rozšířit svůj úspěšný workshop „Vyprávění Komiksem“, který vedu již několik let.

 

Workshop v průběhu času neustále aktualizuji. Je pojatý silně vizuálně, takže je protkaný desítkami ukázek, které ilustrují principy a triky, které komiksové vyprávění používá. 4-hodinový kurz je nabitý praktickými tipy, které uplatnit nejen při kreslení komiksů.

 

VIDEOPOZVÁNKA

 

REGISTRACI a více informací naleznete přímo v profilu kurzu na portále Naučmese.cz

 

READ MORE

0

Skoro 120 000 Kč během prvních 24 hodin!

Tento projekt, na kterém jsme tvrdě dřeli byl včera spuštěn na Kickstarteru a vede se mu skvěle! Po prvním dni je tam skoro 4000 liber, což odpovídá cca 120 000 Kč!

Nanits Chronicles jsou nejen zcela nová originální komiksová sci-fi sága, ale také revoluční čtečka digitálních komiksů. Co je na ni tak skvělého? Mohl bych o tom mluvit dlouho. Mohl bych mluvit o odstranění stránek a nahrazení přirozeným scrollováním, mohl bych mluvit o soundtracku, který umocňuje zážitek ze čtení, nebo bych mohl mluvit o efektu vizuální hloubky, kterou čtečka díky své technologii umožňuje… ale lepší by bylo kdybyste si raději stáhli aplikaci a vyzkoušeli sami na krátkém prologu, který pro vás náš kreativní tým Nanits připravil.

 

Stahujte pro iOS i Android na AppStore a Google Play

 

16107393_1159655157485430_3141472896578256846_o

 

Pokud se vám projekt líbí, určitě bude skvělé, když nás podpoříte, budete šířit slovo nebo minimálně nasdílíte svým přátelům na sociálních sítích. Použít můžete tento odkaz, který vede přímo na Kickstarter >> http://kck.st/2kAxeYJ

 

VÍCE INFO O PROJEKTU

OBALKA_FINAL_KICK

0