Jak se posunout zase o krok dál?

Odpověď na otázku, jak se v práci posunout zase o krok dál, je sebevzdělávání. Sebevzdělávání správným směrem rozvíjí  vaše řemeslo, ale i vaši kariéru. Je nutné se vzdělávat a posouvat v obou oblastech, aby byl člověk dlouhodobě stabilní v práci i ve svých financích.

 

Už delší dobu mě lidé oslovují s dotazy, jak se rozvíjet jako ilustrátor / grafik a především jak rozvíjet svoji kariéru na volné noze. Spolu s dlouhodobým mentoringem u nás ve studiu profiKOMIKS​ jsem už dotazy nestačil nějak rozumně odbavovat. Proto jsem vypsal před časem dva kurzy na portále naucme.se. Jedná se o dva individuální kurzy v podobě konzultace. Kurzy mají názvy

 

Kreativní obor: Úvod do freelancingu a Jak rozvíjet sebe a svoji kariéru.

 

V zásadě se jedná o poradenství pro ty, kteří uvažují o přechod na volnou nohu např. při odchodu z agentury nebo z jiného zaměstnání. Druhý kurz je pro ty, kteří už na volné noze jsou a cítí, že by se chtěli nějakým způsobem posunout dál nejen ve své tvorbě, ale i ve svém podnikání a jeho rozvoji. Vše, co s vámi budu probírat, jsou moje osobní zkušenosti a zkušenosti mých kolegů. Netvrdím, že to, co říkám, je obecně platné a pro každého. Věřím ale, že zkušenost je to hlavní, co pomáhá ostatním. Vycházím ze své pozice freelancera, který je v oboru již osmým rokem, v kombinaci s mou pozicí na druhé straně barikády, tedy art directora ve studiu profiKOMIKS. V začátcích bych byl skutečně značně vděčný za informace, na které jsem si musel přijít vlastními vzlety a pády. Moje moto zní

 

„Nenaučím vás kreslit ani dělat grafiku… naučím vás být kvalitním freelancerem ve vizuálně-kreativním oboru.“

 

Na výše uvedených odkazech se můžete dozvědět více o tom proč poradenství, co je možné probírat a jak Vám to pomůže. Více informací na mé landing page.

 


Tyto články by vás mohly také zajímat

6. tipů jak najít svou specializaci
Zálohy aneb zadarmo ani kuře nehrabe
Má pro ilustrátora instagram význam?
Zlepšete ergonomii pracovního prostoru a tím i svoje zdraví
Sestřih záznamu z besedy „Povolání freelance ilustrátora“


 

Vše, co v mých článcích popisuji, je založeno na mé několikaleté osobní zkušenosti a konzultacích s kolegy z oboru. Netvrdím, že vše, co zde píši, je obecně platné a dá se tak uplatnit na fungování kohokoli.