Řešíte vstup na volnou nohu nebo rozvoj své kariéry? Napište mi!

Freelance ilustrátor, web designér, grafik, copywriter, sound designér a mnoho dalších povolání. Zkrátka tvůrci z kreativní oblasti jsou ti, co mě v poslední době vyhledávají ze zcela jiných důvodů, než na co jsem byl zvyklý v posledních 8 letech, kdy jsem se živil především jako freelance ilustrátor a komiksový kreslíř.

 

NA ÚVOD

Kromě své dlouholeté praxe v oblasti ilustrace a komiksové tvorby nyní již několikátým rokem pracuji také jako kreativní ředitel ve studiu profiKOMIKS, které jsem zakládal. Znám obě strany barikády – jak z pohledu tvůrce, tak z pohledu zadavatele. Na to konto jsem na různých akcích dělal řadu přednášek na téma Povolání freelance ilustrátora v ČR.

 

ROZVÍJENÍ PODNIKÁNÍ FREELANCERŮ

Reakcí na výše zmíněné přednášky byly mimo jiné spousty dotazů od začínajících ilustrátorů a grafiků, jak podnikání rozvíjet. V poslední době mě začali oslovovat i letití tvůrci, kterým spadl v podnikání řetěz nebo kteří se potřebovali posunout ze současného místa dál. Jejich zájem o mé rady mě hodně překvapil a řekl jsem si, že pokud to chci dělat pořádně, musím k řešení každého problému nebo rozvoji jednotlivce přistupovat mnohem hlouběji a věnovat každému dostatek pozornosti k jeho specifickým potřebám.

 

softskills

 

ZROD KREATIVNÍHO MENTORA

Můj čas je pro mě v poslední době hodně cenný, protože ho nemám mnoho z důvodů řady aktivit a závazných povinností. Proto jsem se rozhodl vytvořit web, který dopředu a stručně seznámí zájemce o mentoring s oblastmi podnikání, se kterými mu dokáži pomoci, stejně jako s postupem, který k tomu využívám. Součástí tohoto webu je také blog, na kterém bych rád do budoucna seznamoval čtenáře s řešením nejčastějších problémů, s jimiž se u freelancerů setkávám.

Dalším specifikem jsou samotní freelanceři-tvůrci. Především pak umělci. Neplatí to o všech, ale tito lidé jsou často skvělí ve svém řemesle, avšak postrádají kvalitní komunikaci, schopnost sebepropagace, neumějí prodat svůj um, chybí jim systematičnost při práci, zapomínají na ergonomii a zdraví, mají problémy s produktivitou nebo efektivitou práce a s dalšími oblastmi, které jsou v kreativním oboru z části odlišené od těch, které se často v internetových článcích probírají.

 

MŮŽU POMOCI I VÁM…

Pokud máte pocit, že narážíte ve svém kreativním podnikání na opakující se problémy, máte pocit, že jste připraveni na upgrade nebo byste se rádi posunuli ve spokojenosti se svým podnikáním a tudíž i v osobním životě, neváhejte podívat se na zmiňovaný web www.kreativnimentor.cz. Možná hodně čtete o podnikání, ale rady jsou příliš obecné na to, abyste je dokázali aplikovat na svou situaci. Pokud cítíte, že by vašemu živobytí prospěl fresh pohled, který dokáže odstranit slabé stránky a podpořit ty silné, napište mi… určitě něco vymyslíme!

 

Mrkněte na web

KREATIVNÍ MENTOR