Pracujte chytřeji a získejte tak více času, peněz i životního balancu!

MÁLO ČASU, PENĚZ, MOTIVACE?

Je to klasika. Být dobrým grafikem nebo fotografem není konkurenční výhoda, ale standard. Špičkoví tvůrci se museli naučit rozvíjet nejen svou profesi, ale také kariéru v mnohem širším rozsahu. S tím vám rád pomůžu.

NAKOPNĚTE SVOU KARIÉRU

Ať už s prací na volné noze začínáte nebo jste v oboru léta, pomohu vám podívat se na vaše podnikání odborně a s odstupem. Odhalíme rizika, problémy, ale i přednosti, které rozvíjet.

PRO KOHO TO JE VHODNÉ?

Novodobý profesionál není odborníkem jednoho zaměření. Má přesah do řady oborů. Stejně jako ovládá své kreativní řemeslo, je současně podnikatelem, marketérem, specialistou na komunikaci i konzultantem. Naučím vás, jak rozvíjet své schopnosti a jak si osvojit znalosti důležité pro fungující podnikání.

Jako dlouholetý ilustrátor na volné noze a kreativní ředitel studia profiKOMIKS mám ucelený pohled na obě strany kreativní profese — jako tvůrce i jako zadavatel.

Pomohu vám

pokud jste…

  • ilustrátor, concept artist, 3Déčkař, tatér
  • grafik,  web designér, , UX/UI designér
  • animátor, motion designér
  • jiný specialista napříč kreativními obory
  • začínající kreativní byznys (grafické studio, agentura, …)

Bude to

užitečné pokud…

  • Hledáte solidně platící klienty
  • Potřebujete si vytvořit dostatek času
  • Toužíte být vnímaný jako expert v oboru
  • Chcete pracovat na zakázkách, co vás baví
  • Nehodláte být v očích klientů jen dalším z mnoha
Nepokoušejte se řešit symptomy svých problémů, pojďme najít a vyřešit jejich příčiny!

Jana Zvěřinová

webová designérka

Konzultace s Michaelem byla velmi přínosná, inspirativní a nabíjející elánem do další práce a především podpořila mé odhodlání postupně přejít na volnou nohu. Nastínil mi možnosti kudy se ubírat, kde a jak se prezentovat a probrali jsme další důležitá témata ohledně cenotvorby, komunikace s klientem atd. Michaelovi patří velké díky za ochotu, se kterou se velmi přívětivým způsobem dělí o své znalosti a zkušenosti!

Tonda Pátek

printový grafický designér

Setkání s člověkem, jako je Michael, jsou z těch, na které se nezapomíná. Na diskusi se dokonale připraví a přijde včas. Pečlivě naslouchá vašim starostem, potížím, vizím, radostem a nejasnostem. Aby trefně a vklidu odhalil nedostatky a doporučil dobrý směr. Osobně jsem si setkání užil. Potřeboval jsem si promluvit s někým, kdo je z oboru a má dost zkušeností na volné noze, aby mě pochopil. Mám mnoho rad a doporučení, které nyní budu převádět do praxe. Jsem skutečně rád, že jsem Michaela Petruse mohl poznat.

Iveta Autratová

ilustrátorka a malířka

Michael přišel na schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít slabá místa a srozumitelně poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí“.

Milan Jedlička

UI & Graphic designer

Michael mi pomohl udělat první krok z profesní křižovatky, ke které mě život přivedl. Bylo velmi příjemné a přínosné se po velmi dlouhé době pobavit s člověkem z oboru, který si zodpověděl otázky, které já si teprve kladu. Michael na mě působil profesionálně a přitom sympaticky a přátelsky. Po hodinové konzultaci jsem ho požádal o čas navíc a po 2,5 hodinách jsem odházel s pocitem dobře investovaného času i peněz.

Michal Muzikant

grafický designér

Za roky co jsem na volné noze se ve mně nastřádalo pár věcí, pro které jsem se rozhodl pro setkání s Michaelem. Naše osobní konzultace byla velice příjemná, Michael trpělivě naslouchal mým problémům, byl na mě perfektně připraven a párkrát mě i překvapilo, jak dobře mě „zná“. Zanalyzoval a pojmenoval moje slabá místa a navrhl několik řešení, která mě určitě posunu profesně dál. Po schůzce mi zaslal e-mailem náš nahraný rozhovor a spoustu užitečných rad a odkazů. Z konzultace jsem si odnesl novou motivaci, že moje práce má smysl!

Petr Přichystal

grafický designér

Setkání bylo super právě díky kvalitám a znalostem Michaela. Na zasvěcenějšího člověka v oblasti rozvoje kreativní kariéry jsem podle mě nemohl narazit. Michael mi poradil spoustu věcí, kde mám zabrat, kam směřovat svoji tvorbu, jak vychytat svoji prezentaci nebo co si vyhledat pro zlepšení smluv s klienty. Člověk si toho může načíst a poslechnout hodně, ale dostat přímou zpětnou vazbu na svoje počínání je mnohem víc. Nabitější rozhovor jsem na toto téma zatím s nikým nevedl. Bylo to plodné, přínosné a velice podnětné. Za mě velký palec nahoru.

Barbora Vavřinová

grafička a tvůrce Pikolíků

Konzultace mi přinesla spoustu užitečných rad ohledně efektivity, nacenění práce, licencí a spoustu nápadů, jak svou práci rozvíjet dál. Rozhodně doporučuji, pokud potřebujete trochu postrčit v tom co děláte, potřebujete poradit v oblasti podnikání na volné noze nebo prostě chcete slyšet názor a zkušenosti inspirativního a šikovného člověka, který úspěšně podniká na volné noze.

Vojtěch Rabyniuk

performance specialist

Michael je pravidelným lektorem na Komiksových workshopech, které společně s knihovnou pořádám. Michael je jednoduše profesionál ve svém oboru, ale navíc velice příjemně a přesně dokáže o své profesi přednášet. Jeho výklad technik využitých pro dynamiku v komiksu by musel pochopit i naprostý amatér či slepec.

Kristýna Sataryová

kreativní kreslířka

Poutavá přednáška Michaela o tvorbě komiksu utekla neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost. Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Michal Rumlena

ilustrátor

Michaelova přednáška byla nejen zajímavá a skvěle připravená, ale věřím, že skutečně přínosná jak pro komikové začátečníky, tak i pro zkušené komiksové tvůrce. Michael dokázal skvěle představit komplexní proces tvorby komiksu od skici, přes způsoby panelování až po lettering. A to vše skvěle vysvětlit názornými ukázkami.

Veronika Vondrová

ilustrátorka

Spolupráce s Michaelem byla perfektní. Dlouho jsem nezažila objektivní kritiku, dobré rady i pomoc v momentech, kdy jsem kolísala. Otevřený, pozitivní a motivující přístup. Měla jsem chuť k práci, snahu se zlepšit. Pro mne to byla jedna z nejlepších životních zkušeností, která mne opravdu přiměla k tomu na sobě dále pracovat. Doufám, že ještě někdy budu mít tu možnost pracovat pod jeho vedením.

Michaela Nussbergerová

grafická designérka

Už pár let jsem na volné noze a po tak dlouhé době jsem potřebovala trochu nakopnout, namotivovat a popovídat si nezávazně s profesionálem z kreativního oboru. Setkání bylo velmi příjemné, rozebrali jsme mou současnou pracovní situaci a možnosti, jak se dál rozvíjet. Po setkání mám pocit, že dokážu konečně vystoupit ze zajetých kolejí, více na sobě zapracovat a jít zase trochu jiným směrem. Michael je profesionál a mohu ho tedy vřele doporučit a to nejen začátečníkům v podnikání, ale i lidem, co už mají něco za sebou.

Monika Vymerová

animátorka

Jsem vděčná za příležitost konzultovat s někým, kdo se vyzná v oboru a dokáže poradit i začínajícímu umělci v různých oblastech. Konzultace je ideální pro ty, kteří se sebou chtějí začít něco dělat. Michael je odborník a ne každý je ochotný ukázat jiným jak být úspěšný. Takovýto lidé jsou vzácní.

Jan Mareš

malíř a ilustrátor

Konzultace probíhala v přátelském a vstřícném jednání. Získal jsem mnoho užitečných rad a informací jak postupovat při rozvoji mé kariéry i podnikání na volné noze. Při hodnocení mých dosavadních prací mi Michael dal i tipy, kde se zlepšit a na co se zaměřit. Celý rozhovor byl pro mě motivační a velmi přínosný.

Proč jsem pro vás vhodný?

1. Téměř 10 let praxe jako freelancer

Vím jaký je život na volné noze… a miluji ho!

 

2. Třetím rokem vykonávám funkci kreativního ředitele

Jako zadavatel znám i druhou stranu barikády.

 

3. Mám vysokoškolské pedagogické vzdělání

Předávání vědomostí je moje parketa.

 

4. Vím, co je to vyhoření

Sám jsem jím prošel… a nechal daleko za sebou.

 

5. Začínal jsem sám z ničeho a dnes mám stabilní firmu v oboru, ve kterém jsem začínal

Vím jak dosáhnout svých cílů a jak z nich prosperovat.

 

6. Jsem trpělivý, naslouchám a jednám v klidu

Nechci, abyste z konzultace odcházeli s tím, že něčemu nerozumíte.

POJĎME SE POTKAT

TAK NA CO

JEŠTĚ ČEKÁTE?

Knihy, přednášky, blogy, videa… Je mnoho způsobů jak se v kariéře posunout dál. Většina z nás nemá čas trávit až stovky hodin čtením a sebevzděláváním. Díky investici do osobní konzultace, koncentrovaného kurzu nebo mentoringu ale získáte okamžitou zpětnou vazbu a komplexní informace pro svůj rozvoj. Žádná obecná pravidla, ale rady a postupy přímo pro vaše specifické podnikání.

První inspiraci můžete čerpat na BLOGU.

Uč se, zdokonaluj se, dři... nezapomeň se taky dobře najíst, vyspat a zasmát!