Workshopy

Komiksy kreslím profesionálně už skoro 10 let a na kontě mám stovky komiksových stran pro různé druhy užití. Od korporátních, vzdělávacích až po ty pro zábavní průmysl a to jak v papírové, tak digitální podobě. Více o mé komiksové tvorbě.

VYPRÁVĚNÍ KOMIKSEM

Vyprávění komiksem je úspěšný workshop, který vedu léta a v průběhu času jej neustále aktualizuji. Celý workshop je pojatý silně vizuálně, takže je protkaný desítkami ukázek, které ilustrují principy a triky, které komiksové vyprávění používá. 4-hodinový kurz je nabitý praktickými tipy, které uplatnit nejen při kreslení komiksů.

1200 Kč

Více informací o tom co workshop obsahuje včetně aktuálního termínu a místa konání zjistíte na Naučmese.

REZERVOVAT MÍSTO

OSTATNÍ WORKSHOPY

Vedu workshopy na téma komiks jak pro začátečníky a amatéry, tak pro zkušené výtvarníky, kteří se chtějí v komiksu zdokonalit. Součástí workshopu je vždy teorie na danou problematiku, lektorem komentovaná tvorba na základě cvičného scénáře a společné hodnocení na konci.

  • Co je to komiks?
  • Dynamika a akce v komiksu
  • zpracované na míru…

Na rozdíl od přednášek doporučuji workshopy koncipovat pro menší počet účastníků z důvodu schopnosti lektora věnovat všem dostatečný čas při tvorbě. Ideálně 10 – 15 členů.

TÉMATA

Principy stavby komiksu, vyprávění komiksem, psychologie komiksu

ČAS

3 hodiny

OBSAH

Koncentrovaná teorie konstruování komiksu, vizuální příklady, společná tvorba dle cvičného scénáře

Vojtěch Rabyniuk

performance specialist

Michael je pravidelným lektorem na Komiksových workshopech, které společně s knihovnou pořádám. Michael je jednoduše profesionál ve svém oboru, ale navíc velice příjemně a přesně dokáže o své profesi přednášet. Jeho výklad technik využitých pro dynamiku v komiksu by musel pochopit i naprostý amatér či slepec.

Kristýna Sataryová

kreativní kreslířka

Poutavá přednáška Michaela o tvorbě komiksu utekla neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost. Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Michal Rumlena

ilustrátor

Michaelova přednáška byla nejen zajímavá a skvěle připravená, ale věřím, že skutečně přínosná jak pro komiksové začátečníky, tak i pro zkušené komiksové tvůrce. Michael dokázal skvěle představit komplexní proces tvorby komiksu od skici, přes způsoby panelování až po lettering. A to vše skvěle vysvětlit názornými ukázkami.

Marez Jindra

majitel Bastard.cz

Michael pro naše grafiky připravil workshop se základními pravidla tvorby komiksů a zkusili jsme si pod jeho vedením načrtnout několik stripů. Takže vedle kupy užitečných rad jsme si i něco zkusili. Díky za to, bylo to povedené!