Kreatury: Když kolega sedí na druhém konci světa

Moje podnikání před 11 lety začalo vrituálně. Ono pro ilustrátory to je typické, protože drtivá většina z nás po celém světě jsme a vždycky jsme byli volnonožci. Každopádně i jako spoluvlastník firmy a startupu do dnes řeším 90% práce online. Samozřejmě některé schůzky je třeba dělat osobně. Jak s klienty, se členy mých rozličných týmů, tak při navštěvování různých setkání, eventů a dělání networkingu. Přes to se většina mých spolupracovníků shoduje na tom, že jim vyhovuje vysoká míra flexibility a nezávislosti časové i místní.

 
Freelanceři to možná znají lépe, ale být součástí nějakého externího kreativního týmu dnes už také není rarita. Zvlášť pak ve spolupráci se zahraničím.
 
Jak odvádět kvalitní práci, i když makáte v týmu s kolegy, kteří sedí na jiném místě? Třeba i na druhém konci republiky, či druhém konci světa? Stačí dodržovat pár organizačních a komunikačních zásad. Osobní schůzkování nebo online videohovory. Každé má své plusy a mínusy, každému jinak sedí. Někdo potřebuje klid na soustředění a někdo potřebuje řešit věci operativně a osobně. To vše v této epizodě o práci v týmu na dálku.
 
Zaklikněte si náš YouTube kanál a nezapomeňte, že jsme i jako podcast na iTunes, Spotify atd. Více ve skupině Kreativní Kreatury.