Učit se na vlastních chybách bývá dlouhé a zatraceně drahé!

MÁLO ČASU, PENĚZ, MOTIVACE?

Je to klasika. Neustálé narůstání času stráveného na zakázce, málo klientů, zaseknutí se na místě nebo ztráta motivace po zbytečně nízkém finančním ohodnocení.

VYTVOŘTE SI ŽIVOTNÍ BALANC!

Staňte se v očích vašich klientů odborníky, kteří si nastavují vlastní pravidla spolupráce. Pomohu vám podívat se na vaše podnikání odborně a s odstupem. Odhalíme slabiny, rizika, problémy, ale i přednosti, které rozvíjet.

STAVTE NA KVALITNÍCH ZÁKLADECH

Jako dlouholetý ilustrátor na volné noze, kreativní hlava studia profiKOMIKS a spoluzakladatel výtvarně-technologického startupu mám ucelený pohled na obě strany kreativní profese — jako tvůrce i jako zadavatel. Vím jak váš klient přemýšlí a co potřebuje.

Za 10 let mé praxe jsem zjistil, že být dobrým tvůrcem není konkurenční výhoda, ale základ! Novodobý profesionál ovládá své kreativní řemeslo a je současně podnikatelem, umí se propagovat, kvalitně komunikovat a konzultovat. Díky tomu může vést prosperující podnikání na volné noze.

Začněte mojí video sérií Kreativní Kreatury

Mrkněte na více videí…

S ČÍM VÁM POHOHU

1. Kdo jste a jaká je vaše pozice na kreativním trhu

Zorientujte se v tom, kdo je váš ideální klient. Vytvoříme filosofii a směr, který vás odliší a výrazně posoune kupředu.

 

2. Sociální sítě a sebepropagace

Co dávat na sociální sítě, na které a jak to dělat správně? Vytvoříme plán, který půjde ruku v ruce s tím kam se chcete ubírat.

 

3. Nakopnutí vlastního vysněného projektu

Nevyměňujte stále jen svůj čas za peníze. Pojďme to zkusit trochu jinak. Odpovědí je (polo)pasivní příjem.

4. Cenotvorba, finanční gramotnost, smlouvy

Stanovte si solidní ohodnocení své práce, se kterým budete spokojení a vytvořte si stabilní měsíční příjem.

 

5. Produktivita a efektivita práce

Stíhejte své deadliny, vytvořte si čas na rodinu, přátele a své koníčky.

 

6. Konstruktivní kritika vaší tvorby

Pojďme se podívat a rozebrat vaši tvorbu, kam až to má odbornost dovolí.

PRO KOHO TO JE VHODNÉ?

Pomohu vám

pokud jste…

 • ilustrátor, grafický designér, animátor, videotvůrce, concept artist, 3Déčkař, tatér nebo jiný tvůrce jako např. copywriter apod.
 • student nebo víkendový tvůrce
 • profík nebo kreativní tým

Užitečné to

bude pokud…

 • Chcete najít své místo na kreativním trhu
 • Hledáte solidní klienty a zakázky, co vás baví
 • Potřebujete si vytvořit dostatek času
 • Chcete se posunout finančně nebo kariérně dál
 • Potýkáte se s opakujícími se problémy
 • Chcete se posunout finančně nebo kariérně dál
 • Řešíte přechod na volnou nohu
 • Toužíte být vnímaný jako expert v oboru a ne jeden z mnoha
… a především pokud máte otevřenou mysl
a chuť na sobě pracovat!

Jana Zvěřinová

webová designérka

Konzultace s Michaelem byla velmi přínosná, inspirativní a nabíjející elánem do další práce a především podpořila mé odhodlání postupně přejít na volnou nohu. Nastínil mi možnosti kudy se ubírat, kde a jak se prezentovat a probrali jsme další důležitá témata ohledně cenotvorby, komunikace s klientem atd. Michaelovi patří velké díky za ochotu, se kterou se velmi přívětivým způsobem dělí o své znalosti a zkušenosti!

Tonda Pátek

printový grafický designér

Setkání s člověkem, jako je Michael, jsou z těch, na které se nezapomíná. Na diskusi se dokonale připraví a přijde včas. Pečlivě naslouchá vašim starostem, potížím, vizím, radostem a nejasnostem. Aby trefně a vklidu odhalil nedostatky a doporučil dobrý směr. Osobně jsem si setkání užil. Potřeboval jsem si promluvit s někým, kdo je z oboru a má dost zkušeností na volné noze, aby mě pochopil. Mám mnoho rad a doporučení, které nyní budu převádět do praxe. Jsem skutečně rád, že jsem Michaela Petruse mohl poznat.

46846_112032092186801_6862412_n

Iveta Autratová

ilustrátorka a malířka

Michael přišel na schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít slabá místa a srozumitelně poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí“.

Milan Jedlička

UI & Graphic designer

Michael mi pomohl udělat první krok z profesní křižovatky, ke které mě život přivedl. Bylo velmi příjemné a přínosné se po velmi dlouhé době pobavit s člověkem z oboru, který si zodpověděl otázky, které já si teprve kladu. Michael na mě působil profesionálně a přitom sympaticky a přátelsky. Po hodinové konzultaci jsem ho požádal o čas navíc a po 2,5 hodinách jsem odházel s pocitem dobře investovaného času i peněz.

5666ce5c36c6d8a8f6a90500

Michal Muzikant

grafický designér

Za roky co jsem na volné noze se ve mně nastřádalo pár věcí, pro které jsem se rozhodl pro setkání s Michaelem. Naše osobní konzultace byla velice příjemná, Michael trpělivě naslouchal mým problémům, byl na mě perfektně připraven a párkrát mě i překvapilo, jak dobře mě „zná“. Zanalyzoval a pojmenoval moje slabá místa a navrhl několik řešení, která mě určitě posunu profesně dál. Po schůzce mi zaslal e-mailem náš nahraný rozhovor a spoustu užitečných rad a odkazů. Z konzultace jsem si odnesl novou motivaci, že moje práce má smysl!

2

Petr Přichystal

grafický designér

Setkání bylo super právě díky kvalitám a znalostem Michaela. Na zasvěcenějšího člověka v oblasti rozvoje kreativní kariéry jsem podle mě nemohl narazit. Michael mi poradil spoustu věcí, kde mám zabrat, kam směřovat svoji tvorbu, jak vychytat svoji prezentaci nebo co si vyhledat pro zlepšení smluv s klienty. Člověk si toho může načíst a poslechnout hodně, ale dostat přímou zpětnou vazbu na svoje počínání je mnohem víc. Nabitější rozhovor jsem na toto téma zatím s nikým nevedl. Bylo to plodné, přínosné a velice podnětné. Za mě velký palec nahoru.

Barbora Vavřinová

grafička a tvůrce Pikolíků

Konzultace mi přinesla spoustu užitečných rad ohledně efektivity, nacenění práce, licencí a spoustu nápadů, jak svou práci rozvíjet dál. Rozhodně doporučuji, pokud potřebujete trochu postrčit v tom co děláte, potřebujete poradit v oblasti podnikání na volné noze nebo prostě chcete slyšet názor a zkušenosti inspirativního a šikovného člověka, který úspěšně podniká na volné noze.

12829292_10208944545121811_1706685770009811464_o

Vojtěch Rabyniuk

performance specialist

Michael je pravidelným lektorem na Komiksových workshopech, které společně s knihovnou pořádám. Michael je jednoduše profesionál ve svém oboru, ale navíc velice příjemně a přesně dokáže o své profesi přednášet. Jeho výklad technik využitých pro dynamiku v komiksu by musel pochopit i naprostý amatér či slepec.

profil-2

Kristýna Sataryová

kreativní kreslířka

Poutavá přednáška Michaela o tvorbě komiksu utekla neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost. Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Michal Rumlena

ilustrátor

Michaelova přednáška byla nejen zajímavá a skvěle připravená, ale věřím, že skutečně přínosná jak pro komikové začátečníky, tak i pro zkušené komiksové tvůrce. Michael dokázal skvěle představit komplexní proces tvorby komiksu od skici, přes způsoby panelování až po lettering. A to vše skvěle vysvětlit názornými ukázkami.

Veronika Vondrová

ilustrátorka

Spolupráce s Michaelem byla perfektní. Dlouho jsem nezažila objektivní kritiku, dobré rady i pomoc v momentech, kdy jsem kolísala. Otevřený, pozitivní a motivující přístup. Měla jsem chuť k práci, snahu se zlepšit. Pro mne to byla jedna z nejlepších životních zkušeností, která mne opravdu přiměla k tomu na sobě dále pracovat. Doufám, že ještě někdy budu mít tu možnost pracovat pod jeho vedením.

Michaela Nussbergerová

grafická designérka

Už pár let jsem na volné noze a po tak dlouhé době jsem potřebovala trochu nakopnout, namotivovat a popovídat si nezávazně s profesionálem z kreativního oboru. Setkání bylo velmi příjemné, rozebrali jsme mou současnou pracovní situaci a možnosti, jak se dál rozvíjet. Po setkání mám pocit, že dokážu konečně vystoupit ze zajetých kolejí, více na sobě zapracovat a jít zase trochu jiným směrem. Michael je profesionál a mohu ho tedy vřele doporučit a to nejen začátečníkům v podnikání, ale i lidem, co už mají něco za sebou.

Monika Vymerová

animátorka

Jsem vděčná za příležitost konzultovat s někým, kdo se vyzná v oboru a dokáže poradit i začínajícímu umělci v různých oblastech. Konzultace je ideální pro ty, kteří se sebou chtějí začít něco dělat. Michael je odborník a ne každý je ochotný ukázat jiným jak být úspěšný. Takovýto lidé jsou vzácní.

profil-1

Jan Mareš

malíř a ilustrátor

Konzultace probíhala v přátelském a vstřícném jednání. Získal jsem mnoho užitečných rad a informací jak postupovat při rozvoji mé kariéry i podnikání na volné noze. Při hodnocení mých dosavadních prací mi Michael dal i tipy, kde se zlepšit a na co se zaměřit. Celý rozhovor byl pro mě motivační a velmi přínosný.

Proč jsem pro vás vhodný?

1. Mám přes 10 let praxe jako freelancer

Vím jaké jsou problémy i život na volné noze… a miluji to!

 

2. Čtvrtým rokem působím jako kreativní ředitel

Jako zadavatel vím co váš klient očekává.

 

3. Mám vysokoškolské pedagogické vzdělání

Předávání vědomostí je moje parketa.

 

4. Začínal jsem sám z ničeho a dnes mám stabilní firmu v oboru, ve kterém jsem začínal

Vím jak dosáhnout svých cílů a jak z nich prosperovat.

 

5. Vím, co je to vyhoření

Sám jsem jím prošel… a nechal daleko za sebou.

 

6. Jsem trpělivý, naslouchám a jednám v klidu

Nechci, abyste z konzultace odcházeli s tím, že něčemu nerozumíte.

POJĎME SE POTKAT
sipka-181x220

TAK NA CO

JEŠTĚ ČEKÁTE?

Knihy, přednášky, blogy, videa… Je mnoho skvělých způsobů jak se v kariéře posunout dál. Většina z nás však nemá čas trávit až stovky hodin čtením a sebevzděláváním. Díky investici do mentoringu získáte nezaujatý odborný pohled, komplexní informace pro svůj rozvoj a okamžitou zpětnou vazbu. Žádná obecná pravidla, ale rady a postupy přímo pro vás!

> PRVNÍ INSPIRACI MŮŽETE ČERPAT NA MÉM BLOGU.

Trpíte syndromem hladovějícího tvůrce? Pojďme to změnit!