KREATIVNÍ MENTORING

maximalizujte svůj ponteciál

Někdy je rada ze zkušenosti efektivnější než učení se na vlastních chybách!

S ČÍM VÁM POHOHU

ROZVOJ

1. Přechod na volnou nohu

Pojďme ten velký krok konečně udělat. Vše připravíme a nastavíme. Spolu a co nejvíc bezpečně!

 

2. Osobní značka a specializace

Najděte svoje místo na trhu. Vytvořme filosofii a směr, který vás odliší a výrazně posune kupředu.

 

3. Vydání vlastní knihy nebo publikace

Nevyměňujte stále jen svůj čas za peníze. Pojďme to zkusit trochu jinak. Odpovědí je (polo)pasivní příjem.

 

4. Nakopnutí vlastního vysněného projektu

Nevyměňujte stále jen svůj čas za peníze. Pojďme to zkusit trochu jinak. Odpovědí je (polo)pasivní příjem.

 

5. Průzkum a oslovování nových klientů

Přitáhněte k sobě klienty, kteří hledají freelancera s vaší odborností.

 

6. Konstruktivní kritika vaší tvorby

Pojďme se podívat a rozebrat vaši tvorbu, kam až to má odbornost dovolí.

 

7. Spolupráce, partnerství a rozšíření vlastního byznysu

Spolupráce v týmu nebo s podřízenými může posunout vaše podnikání na novou úroveň.

 

8. Tvorba na iPadu

Výběr správného modelu, zorientování se v systému a aplikacích, práce a tvorba, výběr vhodného setu aplikací, nastavení individuální workflow…. a Procreate 🙂

ZKVALITNĚNÍ

1. Cenotvorba a licencování, finanční gramotnost, smlouvy

Stanovte si solidní ohodnocení své práce, se kterým budete spokojení, a začněte pracovat správně se svými financemi.

 

2. Vyjednávání a stanovování si férových podmínek

Nejste podřízený svého klienta. Jste profesionál, který má svou cenu a je s klientem na rovnocenné úrovni.

 

3. Sebepropagace, dobré jméno a atraktivní portfolio

Buďte více vidět, naučte se prodávat svou práci i sebe jako profesionála v oboru.

 

4. Kvalitní a efektivní komunikace s klientem

Klient neví co chce? Neztrácejte čas dlouhými e-maily a telefonáty s klientem, které nikam nevedou.

 

5. Produktivita a efektivita práce

Stíhejte své deadliny, vytvořte si čas na rodinu, přátele a své koníčky.

 

6. Ergonomie, zdraví work-life balance a duševní hygiena

Nezanedbávejte své zdraví, snižte svůj stres a buďte vyrovnaní v práci i mimo ní.

 

7. Jakékoli další konkrétní odborné otázky

Poradenství k jakýmkoli specifickým dotazům vašeho unikátního podnikání.

další témata konzultací

Společně stanovíme vaše cíle. Předám svoje know-how a budu vám pomáhat, motivovat nebo radit při zásecích...

PRO KOHO TO JE VHODNÉ?

Pomohu vám

pokud jste…

 • kreativec nebo vizuální tvůrce
 • ilustrátor, grafický designér, animátor, videotvůrce, concept artist, 3Déčkař nebo jiný tvůrce
 • profík nebo kreativní tým
 • poloprofesionál, student nebo víkendový tvůrce

Užitečné to

bude pokud…

 • Chcete najít své místo na kreativním trhu
 • Toužíte nastavit směr své kariéře do budoucnosti
 • Chcete se posunout finančně nebo kariérně dál
 • Hledáte solidní klienty a zakázky, co vás baví
 • Potřebujete si vytvořit dostatek času
 • Potýkáte se s opakujícími se problémy
 • Řešíte přechod na volnou nohu
 • Toužíte být vnímaný jako expert v oboru a ne jeden z mnoha
… a především pokud máte otevřenou mysl
a chuť na sobě pracovat!

JAK PROBÍHÁ KONZULTACE?

Nestřílím své názory od boku a nedělám ukvapené závěry.

První konzultaci s novým tvůrcem předchází vstupní analýza na základě dotazníku, abych plně porozuměl kdo jste, jaký je váš kontext a individuální potřeby. Věnuji pak čas na přípravu postupu a doporučení.

Začneme telefonem a dotazníkem pro analýzu vaší situace

Zašlu odkaz, přes který se potkáme ve video hovoru.

Probereme konkrétní doporučení, postupy a řešení toho, co vás tlačí

Zašlu mp4 záznam pro opakovaný poslech a textové doporučení 

Jana Zvěřinová

webová designérka

Konzultace s Michaelem byla velmi přínosná, inspirativní a nabíjející elánem do další práce a především podpořila mé odhodlání postupně přejít na volnou nohu. Nastínil mi možnosti kudy se ubírat, kde a jak se prezentovat a probrali jsme další důležitá témata ohledně cenotvorby, komunikace s klientem atd. Michaelovi patří velké díky za ochotu, se kterou se velmi přívětivým způsobem dělí o své znalosti a zkušenosti!

Tonda Pátek

printový grafický designér

Setkání s člověkem, jako je Michael, jsou z těch, na které se nezapomíná. Na diskusi se dokonale připraví a přijde včas. Pečlivě naslouchá vašim starostem, potížím, vizím, radostem a nejasnostem. Aby trefně a vklidu odhalil nedostatky a doporučil dobrý směr. Osobně jsem si setkání užil. Potřeboval jsem si promluvit s někým, kdo je z oboru a má dost zkušeností na volné noze, aby mě pochopil. Mám mnoho rad a doporučení, které nyní budu převádět do praxe. Jsem skutečně rád, že jsem Michaela Petruse mohl poznat.

2018-04-24

Jan Tichý

portrétní fotograf

Po šesti letech, kdy se naplno živím jako fotograf, jsem se chtěl podívat na své podnikání podívat novým pohledem a zjistit, kde mám mezery a co přehlížím hlavně v oblasti propagace a marketingu. Michael se mi zdál pro tuto konzultaci jako správná volba, protože se sám pohybuje v kreativním světě. A nezklamal jsem se. Na naše setkání přišel skvěle připravený. Během hodiny a půl trvajícího hovoru jsem dostal spousty konkrétních tipů i mnoho podnětů směřujících k hlubší strategii, jak se prezentovat. No a z té hodiny a půl mám teď tak rok co dělat, abych všechny nápady zrealizoval 🙂

46846_112032092186801_6862412_n

Iveta Autratová

ilustrátorka a malířka

Michael přišel na schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít slabá místa a srozumitelně poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí“.

Peter Mičian

UI & Graphic designer

Spoločne s Michalom, sa mi podarilo identifikovať svoje slabé stánky a zapracovať na nich. Či už sa jednalo o konkrétne veci v grafickej tvorbe alebo problémy s time managementom, Michal mi dal praktické rady a ukážky ako si s danou problematikou poradiť. Naše stretnutia prebiehali vždy v priateľskej a uvoľnenej atmosfére, no aj napriek tomu na profesionálnej úrovni. Za mňa obrovská pomoc v profesionálnom živote. Teším sa na ďalšiu spoluprácu 🙂

Milan Jedlička

UI & Graphic designer

Michael mi pomohl udělat první krok z profesní křižovatky, ke které mě život přivedl. Bylo velmi příjemné a přínosné se po velmi dlouhé době pobavit s člověkem z oboru, který si zodpověděl otázky, které já si teprve kladu. Michael na mě působil profesionálně a přitom sympaticky a přátelsky. Po hodinové konzultaci jsem ho požádal o čas navíc a po 2,5 hodinách jsem odházel s pocitem dobře investovaného času i peněz.

5666ce5c36c6d8a8f6a90500

Michal Muzikant

grafický designér

Za roky co jsem na volné noze se ve mně nastřádalo pár věcí, pro které jsem se rozhodl pro setkání s Michaelem. Naše osobní konzultace byla velice příjemná, Michael trpělivě naslouchal mým problémům, byl na mě perfektně připraven a párkrát mě i překvapilo, jak dobře mě „zná“. Zanalyzoval a pojmenoval moje slabá místa a navrhl několik řešení, která mě určitě posunu profesně dál. Po schůzce mi zaslal e-mailem náš nahraný rozhovor a spoustu užitečných rad a odkazů. Z konzultace jsem si odnesl novou motivaci, že moje práce má smysl!

2

Petr Přichystal

grafický designér

Setkání bylo super právě díky kvalitám a znalostem Michaela. Na zasvěcenějšího člověka v oblasti rozvoje kreativní kariéry jsem podle mě nemohl narazit. Michael mi poradil spoustu věcí, kde mám zabrat, kam směřovat svoji tvorbu, jak vychytat svoji prezentaci nebo co si vyhledat pro zlepšení smluv s klienty. Člověk si toho může načíst a poslechnout hodně, ale dostat přímou zpětnou vazbu na svoje počínání je mnohem víc. Nabitější rozhovor jsem na toto téma zatím s nikým nevedl. Bylo to plodné, přínosné a velice podnětné. Za mě velký palec nahoru.

Barbora Vavřinová

grafička a tvůrce Pikolíků

Konzultace mi přinesla spoustu užitečných rad ohledně efektivity, nacenění práce, licencí a spoustu nápadů, jak svou práci rozvíjet dál. Rozhodně doporučuji, pokud potřebujete trochu postrčit v tom co děláte, potřebujete poradit v oblasti podnikání na volné noze nebo prostě chcete slyšet názor a zkušenosti inspirativního a šikovného člověka, který úspěšně podniká na volné noze.

12829292_10208944545121811_1706685770009811464_o

Vojtěch Rabyniuk

performance specialist

Michael je pravidelným lektorem na Komiksových workshopech, které společně s knihovnou pořádám. Michael je jednoduše profesionál ve svém oboru, ale navíc velice příjemně a přesně dokáže o své profesi přednášet. Jeho výklad technik využitých pro dynamiku v komiksu by musel pochopit i naprostý amatér či slepec.

profil-2

Kristýna Sataryová

kreativní kreslířka

Poutavá přednáška Michaela o tvorbě komiksu utekla neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost. Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Michal Rumlena

ilustrátor

Michaelova přednáška byla nejen zajímavá a skvěle připravená, ale věřím, že skutečně přínosná jak pro komikové začátečníky, tak i pro zkušené komiksové tvůrce. Michael dokázal skvěle představit komplexní proces tvorby komiksu od skici, přes způsoby panelování až po lettering. A to vše skvěle vysvětlit názornými ukázkami.

Veronika Vondrová

ilustrátorka

Spolupráce s Michaelem byla perfektní. Dlouho jsem nezažila objektivní kritiku, dobré rady i pomoc v momentech, kdy jsem kolísala. Otevřený, pozitivní a motivující přístup. Měla jsem chuť k práci, snahu se zlepšit. Pro mne to byla jedna z nejlepších životních zkušeností, která mne opravdu přiměla k tomu na sobě dále pracovat. Doufám, že ještě někdy budu mít tu možnost pracovat pod jeho vedením.

Michaela Nussbergerová

grafická designérka

Už pár let jsem na volné noze a po tak dlouhé době jsem potřebovala trochu nakopnout, namotivovat a popovídat si nezávazně s profesionálem z kreativního oboru. Setkání bylo velmi příjemné, rozebrali jsme mou současnou pracovní situaci a možnosti, jak se dál rozvíjet. Po setkání mám pocit, že dokážu konečně vystoupit ze zajetých kolejí, více na sobě zapracovat a jít zase trochu jiným směrem. Michael je profesionál a mohu ho tedy vřele doporučit a to nejen začátečníkům v podnikání, ale i lidem, co už mají něco za sebou.

Monika Vymerová

animátorka

Jsem vděčná za příležitost konzultovat s někým, kdo se vyzná v oboru a dokáže poradit i začínajícímu umělci v různých oblastech. Konzultace je ideální pro ty, kteří se sebou chtějí začít něco dělat. Michael je odborník a ne každý je ochotný ukázat jiným jak být úspěšný. Takovýto lidé jsou vzácní.

profil-1

Jan Mareš

malíř a ilustrátor

Konzultace probíhala v přátelském a vstřícném jednání. Získal jsem mnoho užitečných rad a informací jak postupovat při rozvoji mé kariéry i podnikání na volné noze. Při hodnocení mých dosavadních prací mi Michael dal i tipy, kde se zlepšit a na co se zaměřit. Celý rozhovor byl pro mě motivační a velmi přínosný.

JAK TO PROVEDEME?

SEZNAMOVACÍ HOVOR ZDARMA

Úvodní skok na telefon je základem pro každou konzultaci, která není jednorázová. Cílem je poznat se a zjistit, zda jsme jeden pro druhého vhodní. Zorientujeme se v tom, co řešíte, zda vám něco chybí nebo kudy se potřebujete vydat. Hovor nám také ukáže, zda si dokážeme sednout lidsky, což je hodně důležité. Pojďme na to od lesa, abychom neztráceli váš čas nebo zbytečně utráceli vaše peníze. Bez rizika.

 • JEDNORÁZOVKA
 • 2000za hodinu
  • Cílem je vyřešit urgentní problémy nebo zjistit jaká je vaše pozice na kreativním trhu, včetně doporučení postupu
  • Videohovor
  • 60 minut 
  • Odborné doporučení ve vysoce koncentrovaném know-how
  • Za krátký čas jedné konzultace vás můžu posunout z bodu zaseknutí nebo mílovými kroky dopředu
  • Video záznam rozhovoru
  • REZERVOVAT TERMÍN

 • NAKOPÁVAČKA
 • 89005 hodin
  • Cílem je nastartovat podnikání, vyřešit současné problémy nebo rozjet vlastní projekt skrze konkrétní doporučení a postupy
  • Videohovory
  • Vstupní analýza a rozbor vaší situace
  • 90 min úvodní konzultace s rozborem stavu + plán postupu
  • 3x 60 min průběžných konzultací nad „Domácími úkoly“
  • 30 min zhodnocení a výstupní doporučení
  • Čas je možný čerpat dle svého uvážení
  • Video záznam rozhovoru
  • Záznam doporučení ve strategickém PDF dokumentu na vyžádání
  • Výhodná hodinovka pro další navazující konzultace
  • Čerpat balíček je možné do 6 měsíců od první konzultace
  • MÁM ZÁJEM

 • PATRON ROZVOJE
 • dohodoudélku určujete vy
  • Cílem je dlouhodobý systematický rozvoj kariéry nebo tvorby prostřednictvím pravidelného mentoringu a coachingu
  • Dlouhodobé konzultace v dohodnutých cyklech (např. 2 hod jednou za 2 měsíce)
  • Urgentní poradenství po telefonu (např. vyjednávání nové zakázky s klientem)
  • Průběžný kreativní coaching tvorby a podnikání
  • Navážeme opravdu úzký pracovní vztah
  • Péče o dlouhodobou změnu nebo pomoc se startem a dotahováním vlastního projektu
  • Možnost kdykoli stornovat v průběhu s vrácením poměrné částky
  • MÁM ZÁJEM

Proč jsem pro vás vhodný?

1. Mám přes 15 let praxe jako freelancer

Vím jaké jsou problémy i život na volné noze… a miluji to!

 

2. Desátým rokem působím jako creative director

Jako zadavatel vím, co váš klient očekává.

 

3. Mám vysokoškolské pedagogické vzdělání

Předávání vědomostí je moje parketa.


4. K tomu 400+ úspěšných projektů a 350+ odškolených hodin

Čísla, čísla, bla bla bla…

 

5. Začínal jsem sám z ničeho a dnes mám stabilní firmu v oboru, ve kterém jsem startoval

Vím jak dosáhnout svých cílů a jak z nich prosperovat.

 

6. Vím, co je to vyhoření

Sám jsem jím prošel… a nechal daleko za sebou.

 

7. Jsem trpělivý, naslouchám a jednám v klidu

Nechci, abyste z konzultace odcházeli s tím, že něčemu nerozumíte.

Jako dlouholetý ilustrátor na volné noze, kreativní hlava studia artBLOCK a spoluzakladatel výtvarně-technologického startupu Nanits Comics mám ucelený pohled na obě strany kreativní profese — jako tvůrce i jako zadavatel. Vím jak váš klient přemýšlí a co potřebuje.

Za 15 let mé praxe jsem zjistil, že být dobrým tvůrcem není konkurenční výhoda, ale základ! Novodobý profesionál ovládá své kreativní řemeslo a je současně podnikatelem, umí se propagovat, kvalitně komunikovat a konzultovat. Díky tomu může vést prosperující podnikání na volné noze.

Ilustrace a komiks | Michael Petrus
CHCI KONZULTACI
sipka-181x220

TAK NA CO
JEŠTĚ ČEKAT?

Knihy, přednášky, blogy, videa… Je mnoho skvělých způsobů jak se v kariéře posunout dál. Většina z nás však nemá čas trávit až stovky hodin čtením a sebevzděláváním. Díky investici do mentoringu získáte nezaujatý odborný pohled, komplexní informace pro svůj rozvoj a okamžitou zpětnou vazbu. Žádná obecná pravidla, ale rady a postupy přímo pro vás!

> PRVNÍ INSPIRACI MŮŽETE ČERPAT V MÉM POŘADU KREATIVNÍ KREATURY

Mrkněte na další epizody…

Trpíte syndromem hladovějícího tvůrce? Pojďme to změnit!