Finanční zralost

Ilustrace byly tvořené pro knihu Finanční zralost od Veroniky Kalátové. Do ilustrací jsem vpravil současný editoriální trend stínování pomocí zrna, kombinovaný s klasickou komiksovou stylizací. Barevnou paletu jsem pro portfolio upravil oproti původní knize, který byla vyvedena v zelených tónech Veroničiny vizuální identity. Opět se zde objevuje můj stylizovaný autoportrét. Nevím jak se to děje. Nebyl to záměr 😀

Přebal NOVÁ PLANETA

Nová Planeta postapokalyptický sci-fi román od Martina Vopěnky, vydaný u Nakladatelství Mladá fronta

 

NOVÁ PLANETA, příběh z prastaré budoucnosti
Daniel vyrůstá v technicky vyspělé a zcela uzavřené civilizaci, která si říká Nová planeta. Odlidštěná společnost dělící se na vyvolené a nevyvolené předstírá, že opustila Zemi, ale ve skutečnosti kolem sebe jen postavila neprostupný val. Vyvolený a privilegovaný Dan miluje své tři nevlastní bratry a netuší, že oni ho nenávidí. Dílem jejich zrady se jednoho dne ocitne na hromadě mrtvol pod valem Nové planety.
Není cesty zpět. Začíná jeho boj o holé přežití ve světě za zdí. Odhalí, na jakých hrůzných základech je postavena civilizace Nové planety, a musí přehodnotit vše, v co dosud věřil. Podobně jako na starozákonního Josefa na něj čeká velká odpovědnost, ale také velké shledání. Jak se popere se svým neobyčejným osudem? Dokáže bratrům odpustit?

Klekání S02E01 – Předvečer

Ilustrace je založená na povídce Předvečer příběhového podcastu Klekání mého kamaráda a kolegy Tomáše Sobela. Povídku můžete poslechnout zde. Nejprve jsem pro ilustraci vytvořil tři skici. První více grafická, plakátová, druhá popisná a třetí spíše detail dění. Tvůrci nakonec vybrali popisnější, komiksovou ilustraci. Obraz dále sloužil jako cover pro podcast, na sociální sítě, pro další promo epizody, ale hlavně jako plakát, který můžete zakoupit ve Strašidelném krámku a podpořit tak podcast Klekání.