PŘEDNÁŠKA: Kreativní zakázka od A do Z

Jak vypadá spolupráce a průběh kreativní zakázky se mnou nebo naším studiem profiKOMIKS? Kreativní zakázka od A do Z v přednášce pro portál Na volné noze s praktickými radami jak pro kreativní profesionály, tak pro klienty, co řeší nějaké projekty v kreativní sféře. Kopu podobných informací najdeš v pořadu, který tvořím společně s Tomášem Sobelem, s názvem Kreativní Kreatury.

Think tanků od portálu Na volné noze se účastním pravidelně již několikátým rokem. Ostatně je to vysoce odborné setkání freelancerů z různých oborů v ČR, takže je to dle mého povinnost. Součástí think tanku je vždy přednáška jednoho profesionála na dané téma (tentokrát jsem to byl tedy já na téma Noví klienti), dále příspěvky vybraných členů, mnoho diskuzí a networking + „volná zábava“ = čti: někdy u někoho více vína než je záhodné.

Mám hodně rád atmosféru všech možných setkání portálu. Řada lidí namítá, že na ně celá komunita působí spíše jako sekta. Buď v ní jste nebo nejste. Že je to celé stvořeno samo pro sebe a že ti lidé mohou působit nevěrohodně. Popravdě je to dle mého hrozný bullshit. Nejen, že mi vždy atmosféra přišla nenuceně a opravdově superpozitivní. Našel jsem si v komunitě řadu známých, ale také kvalitních kolegů i  solidních klientů, se kterými spolupracuji. O úrovni komunity dle mého svědčí také špičkoví freelanceři z ČR, jejichž jména jsou zvučná v mnoha oborech. Takže se člověk dozví hodně o podnikání na volné noze a ještě získá opravdu slušnou práci.

Doporučuji se podívat na akce, které portál vypisuje a přijít se někdy také podívat. Ideálně to právě s komunitním think tankem spojit.