Workshopy

Komiksy kreslím profesionálně už skoro 10 let a na kontě mám stovky komiksových stran pro různé druhy užití. Od korporátních, vzdělávacích až po ty pro zábavní průmysl a to jak v papírové, tak digitální podobě. Více o mé komiksové tvorbě.

VYPRÁVĚNÍ KOMIKSEM

Vyprávění komiksem je úspěšný workshop, který vedu léta a v průběhu času jej neustále aktualizuji. Celý workshop je pojatý silně vizuálně, takže je protkaný desítkami ukázek, které ilustrují principy a triky, které používají např. samotní profíci z Marvelu. 5-hodinový kurz je nabitý praktickými tipy, které uplatnit nejen při kreslení komiksů.

1200 Kč

Více informací o tom co workshop obsahuje včetně aktuálního termínu a místa konání zjistíte na Naučmese.

profil-2

Kristýna Sataryová

kreativní kreslířka

Michaelův poutavý workshop o tvorbě komiksu utekl neskutečně rychle. Ani vteřinu jsem se nenudila. Michael umí zaujmout jak svým příjemným vystupováním a řečnickým umem, tak názornými ukázkami ze své i cizí tvorby, kterými předkládané informace brilantně ilustruje. Jeho vlastní ilustrace a komiksy mají šťávu a sálá z nich dynamická energie, která chtě nechtě přitáhne vaši pozornost. Michael na mne zapůsobil jako profesionál na svém místě, který žije svou vášní. A který to všechno navíc dokáže s lehkostí předávat dál.

Marez Jindra

majitel Bastard.cz

Michael pro naše grafiky připravil workshop se základními pravidla tvorby komiksů a zkusili jsme si pod jeho vedením načrtnout několik stripů. Takže vedle kupy užitečných rad jsme si i něco zkusili. Díky za to, bylo to povedené!

12829292_10208944545121811_1706685770009811464_o

Vojtěch Rabyniuk

performance specialist

Michael je pravidelným lektorem na Komiksových workshopech, které společně s knihovnou pořádám. Michael je jednoduše profesionál ve svém oboru, ale navíc velice příjemně a přesně dokáže o své profesi přednášet. Jeho výklad technik využitých pro dynamiku v komiksu by musel pochopit i naprostý amatér či slepec.

Michal Rumlena

ilustrátor

Michaelova přednáška byla nejen zajímavá a skvěle připravená, ale věřím, že skutečně přínosná jak pro komiksové začátečníky, tak i pro zkušené komiksové tvůrce. Michael dokázal skvěle představit komplexní proces tvorby komiksu od skici, přes způsoby panelování až po lettering. A to vše skvěle vysvětlit názornými ukázkami.